phone

Telefon

533 505 532

email

E-mail

kontakt@feelup.pl

Metody leczenia

Stosujemy kilka uzupełniających się metod po to aby przynieść natychmiastową ulgę ale przede wszystkim by pokonać problem.

Pierce Results System

Pierce Results System to zaawansowana, celowana terapia prowadzona na specjalnej kozetce z zapadniami („drop-table”). Pozwala ona wykonywać wyjątkowo dokładne i bezpieczne zabiegi, nawet w przypadku skomplikowanych problemów odcinka szyjnego kręgosłupa i zrotowanej miednicy. Zabieg powoduje odblokowanie podwichniętych kręgów, a to z kolei reaktywuje prawidłowy przebieg impulsów nerwowych przywracając właściwe funkcjonowanie układu nerwowego. Technika Pierce'a jest w stanie przywrócić naturalny kształt kręgosłupa. Jest ona niezastąpiona i pozwala osiągnąć doskonałe wyniki.

Technika Pierce'a opiera się na dokładnej analizie funkcyjnych zdjęć rentgenowskich, dzięki którym możliwe jest trafne zdiagnozowanie problemów z ruchomością kręgosłupa szyjnego, stanowiących jedną z głównych przyczyn jego chorób. Metoda Pierce’a wyróżnia się bezpieczeństwem i wyjątkową skutecznością ze względu na wykorzystanie specyficznej techniki nastawienia (bez rotacji głowy i przykrego dla pacjentów „chrupnięcia”). Diagnoza oprócz wnikliwej analizy zdjęć RTG polega na badaniu neurologicznym mięśni i czucia skórnego, badanie palpacyjne całego kręgosłupa i miednicy oraz szczegółowy wywiad i historię choroby.

Cox Flexion Distraction

Metoda Cox Flexion Distraction jest najbardziej przebadaną i udokumentowaną klinicz ie terapią kręgosłupa, stosowaną w leczeniu bólu kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, piersiowego, szyjnego, a także bólu kończyn górnych i dolnych. Największą możliwością terapii Cox`a jest bezoperacyjne zmniejszenie przepukliny dysku i jego regeneracja nawet do 30%, co jest nieosiągalne dla innych bezoperacyjnych metod usprawniania. Twórcą terapii jest amerykański doktor chiropraktyki, radiolog i badacz naukowy – dr James M. Cox, który ponad 50 lat temu odkrył możliwość cofnięcia się przepukliny i regeneracji dysku.

Terapia Cox Flexion Distraction jest jedyna w swoim rodzaju. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że jest bezpieczna, bezbolesna i skuteczna. Skierowana jest dla pacjentów z bardzo poważnymi dolegliwościami takimi jak: rwa kulszowa i barkowa, drętwienie, mrowienie kończyn, itp. Objawy te spowodowane są często przez przepuklinę krążka międzykręgowego, który uległ pęknięciu przez wieloletnie przeciążenia. Do tej pory jedynym, choć nie zawsze skutecznym wyjściem był zabieg chirurgiczny. Dziś wreszcie, dzięki terapii Dr. Cox`a, pacjent może uniknąć operacji.

Terapia Dr Cox`a polega na odciążeniu chorego fragmentu kręgosłupa, poprzez zmniejszenie ciśnienia wewnątrz dysku, co prowadzi do pomniejszenia się przepukliny i dzięki temu zmniejsza się ucisk na korzenie nerwowe, dając ulgę w bólu. Dodatkowo dzięki terapii, następuje powiększenie się otworów międzykręgowych, a także przywracany jest ruch w stawach kręgosłupa. Najważniejszym efektem jest również regeneracja krążków międzykręgowych, które stają się bardziej nawodnione, odżywione i większe. Efekty terapii Cox`a, są udowodnione w wielu pracach naukowych i badawczych, co sprawia ze terapia ta jest niepodważalna i w pełni medyczna.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.coxtechnic.com